KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14187562
nr 1418 7562
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 89. Bladets mått: 59x77cm, oramade lösa blad
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
500 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:19:27
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman